Германия печели Световното първенство през 2014 г.

Това е краят на това Световно първенство през 2014 г., в което отбори излизаха с високо вдигната глава, други (включително Италия) с опашки между краката.

И това е Германия да спечели купата на тези световни първенства, след като показа отбор повече от височината на тази титла и вратар, Нойер, който се оказа един от най -добрите в целия турнир. След невероятния резултат, получен срещу Бразилия, четвърта класирана и победена на полуфинал, 7: 1, отборът на Йоахим Льов може да пее победа и да празнува. За последно Германия вдигна купата през 1990 г. срещу Аржентина. За тях това е четвърта победа на световното първенство, след като изиграха 8 финала.

Първо полувреме, което завърши 0-0, но което видя, че Меси постоянно търси вратата за своята Аржентина, отбелязан гол (отново от Аржентина), но извън играта, и тясно бягство благодарение на Боатенг. Германия изглежда става по -агресивна, въпреки по -голямото притежание на топката.

Второто полувреме видя няколко добри пропуснати възможности, както за Аржентина, така и за Германия.И двата отбора обаче споделиха отлично владение на топката, качествена формулировка и много интересна игра, което направи този финален мач игра, която остави зрителите зле дъх и това отиде направо в продължения, които видяха два уморени отбора, които дори в края на първото от двете полувремена завършва с нищо.
Второто продължение видя, че Германия поведе в 112 -ата минута благодарение на Гьотце, с приказна игра, като истински шампион. Мач, който изглеждаше безкраен, но наистина показа два отбора, които показаха защо заслужават да стигнат до финала.

Така приключва Световното първенство през 2014 г. с отбор, който показа всичките си умения, игра след мач. Можем само да се надяваме, че ще си отмъсти през 2018 г. в Русия.